ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6627441
*
nr 662 7441
Spegel
höjd: 90, längd: 140
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2010
kl 18:19:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 20:09:17
1
1.100 kr
18/10 10:06:50
2
350 kr
18/10 10:07:34
2
450 kr
18/10 10:08:15
2
550 kr
18/10 10:08:38
2
650 kr
18/10 10:09:35
2
750 kr
18/10 10:11:15
2
850 kr
18/10 10:12:37
2
950 kr
18/10 10:13:12
2
1.100 kr
18/10 10:19:35
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 662 7441
Spegel
höjd: 90, längd: 140
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 20:09:17 | 1 | 1.100 kr |
18/10 10:06:50 | 2 | 350 kr |
18/10 10:07:34 | 2 | 450 kr |
18/10 10:08:15 | 2 | 550 kr |
18/10 10:08:38 | 2 | 650 kr |
18/10 10:09:35 | 2 | 750 kr |
18/10 10:11:15 | 2 | 850 kr |
18/10 10:12:37 | 2 | 950 kr |
18/10 10:13:12 | 2 | 1.100 kr |
18/10 10:19:35 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14